Karadağ

‘da gitmeniz gereken en iyi yerler Karadağ, sadece muhteşem dağları ve kristal çıkarma plajları kullanmıyor, ancak aynı şekilde inanılmaz yerlerle övünüyor. Tarihsel anlayış ve ilginç maceralar sunan yerler. Bu makalede, Karadağ’da gitmek için en iyi yerleri sağladık.

Her türlü Balkan ülkesini gezmeyi planlıyorsanız, Karadağ’ı kaçırmamalısınız! Bu küçük ülke, çeşitliliği ve inanılmaz cazibe merkezleri için turistler arasında öne çıkıyor. Ziyaretçiler kesinlikle burada tatil maliyeti olacak. Dağlardan ve plajlardan eski kasabalara. Seyahat hedeflerinizi ne beslerse, onları bu müthiş ülkede keşfedeceksiniz.

okuyabileceğiniz diğer makaleler:

13 Görev açılışlarını keşfedebileceğiniz faydalı web siteleri [Karadağ’da bir görev nasıl keşfedilir]

Karadağ’da Dalış – Boka Körfezi, Herceg Novi’deki sualtı deneyimimiz

6 Gün Herceg Novi Seyahat Planı – Yaz Sezonunda Karadağ’da 6 gününüz olup olmadığını görmeliyiz

Seyahat Kova Listenize Herceg Novi, Karadağ’ı dahil etmeniz için 12 neden

Filipinler Pasaport Sahipleri için Karadağ Vizesi için Nasıl Başvurulur – Filipinler için Tatilci Vizesi

İçindekiler

Karadağ’da gidecek yerler

1. Kotor Old City
2. San Giovanni Kalesi
3. Bobotov Kuk
4. Skadar Gölü
5. Kotor Körfezi
6. Saint John Kilisesi
7. Crno Gölü
8. Tara Nehri Kanyonu
9. Durmitor Milli Parkı Ziyaretçi Merkezi
10. Lovcen Milli Parkı
11. Porto Karadağ
12. Şehir Duvarları
13. Njegos Türbesi
14. Tara Köprüsü
15. Altstadt (Old Town) Budva

Karadağ’da gidecek yerler

1. Kotor Old City

Fotoğraf: Marco Costa
Bu, Kotor’da bulunan biraz ilginç eski şehir. Birçok dükkan, restoran, müzeler, kilise ve zor bir rock kafe ile dolu. Eski şehirde küçük sokak sokaklarının yanı sıra ziyaret etmeye değer fantastik mimariler var. Geceleri bile, bu yer son derece rüya gibi. Körfez ve dağların görünümü onu çok daha harika bir yer haline getiriyor!

Önerilen Tur: 1.5 saatlik rehberli yürüyüş turu

2. San Giovanni Kalesi

Fotoğraf: Alexandr Bormotin
Karadağında gitmek için bir konum ihtiyacı! Çok sayıda merdiven için hazır olun. Bu dar yol tüm yöntem, fiziksel olarak uygun olmayanlar için zorluklar getirebilir. Üst kadar tırmanmak istediğinizde su getirmeniz tavsiye edilir. Zirveye ulaşmadan önce en az 40-50 dakikalık bir tırmanış sürecektir. Bununla birlikte, Kotor’un sansasyonel görünümü, Karadağ sonra çok haklı bir ödül.

Önerilen Tur: 1.5 saatlik kişisel yürüyüş turu

3. Bobotov Kuk

Fotoğraf: Flöschen (CC 2,0
Bobotov Kuk’a yürüyüş, Karadağ’da yaşayacağınız en iyi deneyimlerden biri olacaktır. Yolun yarısı genellikle kaya karışması olduğu için bacaklarda sert bir yürüyüş olacak. Özellikle yeni başlayanlar için biraz zor olmasına rağmen, üstteki 360 derecelik görüş kesinlikle buna değer. Bobotov Kuk’a tırmanmayı planlıyorsanız, özellikle çok fazla gevşek kayalar ve taşlar olduğu için uygun kıyafetler, özellikle ayakkabılar giydiğinizden emin olun.

4. Skadar Gölü

Fotoğraf: Antoine Similon
Skadar Gölü, nefes kesici dağlarla çevrilidir. Çok daha harika bir an için, gölde bir tekneyi gezmek için ödeme yapabilirsiniz. Bu, Skadar Gölü ve Karadağ’ın eski finansmanı arasındaki özel huzurlu ve dikkat çekici manzarayı hissetmek için en ilginç yöntemlerden biridir.

Önerilen Tur: Beyaz şarap tadımı ile Skadar Gölü Milli Parkı

5. Kotor Körfezi

Fotoğraf Faruk Kaymak

Körfez Koyu, Güney Avrupa’nın en uzun ve en derin fiyort. Bu yüzden aynı şekilde Karadağ’daki en önemli tatilcilik cazibe merkezleri. Zümrüt renkli su ve çevredeki dağlar gerçekten şaşırtıcı. Sahil şeridinde, ikramlar için çok sayıda restoran ve yer keşfedeceksiniz. Aynı şekilde körfezin etrafında ilginç bir tekne gezisi yapabilirsiniz. Körfezin ortasında bulunan Rocks Adası’nın Lady’sinde durur. Körfez Koyu, dünyanın en muhteşem koylarından biri olabilir, buraya gitme şansını kaçırmayın.

Önerilen Tur: Hop-On Hop-Off Gezi Otobüsü ve Yürüyüş Turu

6. Saint John Kilisesi

Hem içeride hem de dışarıda temyizle övünen Saint John Kilisesi Bar’da, Karadağlı bir yer! İç mekanlar, canlı resimlerin yanı sıra yüksek tavanlarla kesinlikle nefes kesici. Sadece içindeki resimlere bakarak saatler geçirebilirsiniz. Dış, iç mekan kadar sansasyoneldir. Özel mimarisiyle, bu kilisenin gerçekten 21. yüzyıl kilisesi olduğuna inanmayacaksınız. Çağdaş dönemi inşa eden Saint John Kilisesi hala Bizans yapısına dokunuyor. Karadağ’dayken bu pitoresk kiliseye gitmeyi hatırlamayın.

7. Crno Gölü

Fotoğraf: Shant Dem

Karadağında kaçırmamalısınız başka bir göl. Gölün kendisi alnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post