Florida’da Geocaching

Geçen hafta Amelia Adası Geocaching Challenge’a katılmak için Florida’ya gittim. Okul oturuma geri döndüğü için, neredeyse dört yaşındaki çocuğum Owen ile yalnız seyahat etme fırsatını yakaladım. Amelia Adası’nda üç günlük bir konaklama sandviç, Pensacola’ya uçtuk ve gezinin her iki tarafında aileye gittik. Esas olarak adada ve Fernandina Beach kasabasında coğrafi işleme, Florida Panhandle boyunca önbelleğe alarak ziyaretimizi kırdı.

I-10’daki Pensacola ve Jacksonville arasındaki mesafe 350 milin biraz üzerindedir. Bu sürücü boyunca, yaklaşık 30 dakikada bir dinlenme durağı bulacaksınız. Bu dinlenme duraklarında haritalar, seyahat ipuçları ve “Florida Yılanları” posteri ile bilgilendirici kiosklar var. Bu posteri okuyun; Cottonmouth’ların kışkırtıldığında agresif olabileceğini öğrenmeye şaşıracaksınız. Agresif, zehirli yılanlar “kalp”, değil mi?

Bir muz örümceğinin neye benzediğini de bilmek isteyebilirsiniz. İnsanlar için zehirli olmasa da, bir muz örümcek ısırığı, hepimiz araknofob için travmatik olmasa da rahatsız olabilir. Şahsen yüz yüze bir muz örümcek ağına girdikten sonra, ilk düşüncem örümceği bulmak ve daha sonra ağzımdan uzak kalın ipek standlarını silmekti. Sanırım sienia benzeri çığlıkım ikimizi de başarılı bir şekilde korkutmuş olabilir.

Isı ve çocuklar hakkında konuşalım, olur mu? Eylül ortalarında bile, Florida’daki sıcaklıklar hala dokuzlu yılların ortalarını zorluyordu. Zaten oyulmuş kabaklar ve elma şarabı üzerinde stoklanarak, yaz sıcağına geri dönen soluk beyaz bedenlerimiz için bir şok oldu. Yürümeye başlayan çocuk öfke nöbeti nasıl düştü: 1. Florida sıcak. 2. Out Hotel’in güzel bir yüzme havuzu bulunmaktadır. 3. Çocuk yüzme havuzu görür. 4. Annem Florida’daki Geocache’ye uçak biletleri 622 dolar ödedi (geocaching yapıyoruz ve hoşuna gidecek.). 5. Çocuk umursamıyor. 6. Annem çocuğu agresif yılan ve yumruk büyüklüğünde örümcek bölgesine sürükler. 7. Anne ve çocuk da crabby olurlar. 8. Su şişesi kuru çalışır. 9. Muz Örümcek Olayı. Önbellek terkedilmiş – DNF! 10. Çocuk yeni dört harfli kelime öğrenir. 11. Annem yüzme havuzuna geri döner. 12. Havuz gerçekten güzel. 13. Çocuk sırıtıyor.

Gezimizde, kız kardeşimi ve ailesini Geocaching’e tanıtma fırsatı bulduk ve hepimiz bir patlama yaşadık. Kayınbiraderimin (Güney’deki en iyi irmikleri yapan bir Alabama yerlisi) hatırlattığı gibi, yılan saldırıları nadirdir ve derin karda etrafta dolaşmak sefil. Geocaches nereye gidersek gidelim. Sağduyu kullanın ve bağırsağınız size başka bir Cacher’ın “Dikkat!” Altyazıyla bir timsahın fotoğrafını yüklediği banka boyunca yürümemenizi söylüyorsa, başka bir yerde deneyin.

Aşağıda, yolculuktan klipleri kullanarak bir araya getirdiğim dört dakikalık bir video var.

İlişkili

Kuzeydoğu Florida’da bir bariyer adası olan Amelia Islandamelia Adası’nda gizli hazine bulmak, doğal güzellik, güzel plajlar ve güzel hanların yanındaki lüks tatil köyleriyle doludur. Aileler ada çapında Geocaching Challenge’a katılabilir veya bu macera dolu kaçış hedefinde tüm hafta sonu için korsan oynayabilir.
4 Ekim 2010 “Plaj Tatilleri” nde

GPS Gözden Geçirme: Floridaroad Gezileri Müthiş Calusa Blueway’de Kayak ve Geocaching Ft. Myers Beach. Macerada, plaj boyunca gizli hazine bulmak için Delorme’nin bir Earthmate PN-40 ve Garmin’in ETREX Venture HC’si olmak üzere iki GPS cihazı kullandık.
7 Şubat 2011 “Geocaching” in

Geocaching yolculukları, kış mevsimi mavilerini önbelleğe alıyor! Kış sezonu mavilerini önbelleğe al! Özel grup seyahat şirketi olan Geocaching Journeys, benzer düşünen macera arayanları her şey dahil gezi güzergahlarıyla eşleştiriyor. 22-29 Ocak 2011 tarihleri arasında Hawaii’de bir grup adaya bağlı geocacher’a katılın.
15 Eylül 2010 “Geocaching”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post