İskorbütten korkuyor musunuz? Bir gimlet al!

Tarihe batmış, bu karışık içecek sadece 150 yaşın üzerinde değil, İngilizler için ‘Limey’ takma adından da sorumludur ve meyve samimilerin tanıtımına neden olur. Aynı şekilde kanlı lezzetli – ancak kullandığımız olağanüstü cinle bitirmek için bir şey olabilir!

İlk kez bir gimlet denediğimi aklımda tutuyorum. Gerçekten beğenmedim. Karışık içecek e -kitabımıza – en iyi Ar -Ge türü – dahil etmek için hangi karışık içeceklerin ve gimlet tadı olduğunda, gerçekten beğenmedim.

Belki de en iyi ölçümleri veya yanlış cin veya kireç samimi kullanmadığımızdan beri … ancak gerçekten bu son derece kolay kokteyl ile yanlış bir şey yok.

Bayan Romance ve ben sadece zevklerimiz değiştiğine inanıyorum.

Dikkat edin, bu sefer kullandığımız cin lezzetli ve hemen favori oldu. Biraz cin hakkında çok daha fazlası.

Gimlet 1800’lerde İngiliz Donanması’nda başladı. Scurvy’den kaçınmak için denizdeki Guy’a gerekli C vitamini rasyonlarını sunmak için en iyi yöntem olarak görülüyordu. Cin, kireçin son derece acı lezzetini sakladı.

‘Gimlet’ adının, 1879-1913 yılları arasında gemi doktoru olarak hareket eden arka amiral Sir Thomas Desmond Gimlette’den bulması muhtemeldir. Denizcilere kireç yönetmeye başlayan kişi olduğu belirtiliyor.

İngiliz Donanmasında kireç kullanımı, Kuzey Amerikalıların hala kullandığı ‘Limey’ takma adını başlattı.

Başlangıçta, taze kireç kullanıldı, ancak Lauchlan adlı İskoç girişimcisi, daha uzun süre koruyan kireç samimi üretti.

Rose’un Lime Cordial, birçok gimlet tarifinde hala tercih edilen bileşendir.

Gimlet cin kokteyli

İşte ihtiyacınız olan şey:

– 2x cin – Adelaide Hills Distilling CO’dan 28 ° cin kullandık

– 1x taze limon suyu

– 1x kolay şeker şurubu

– Garness için kireç kabuğu dilim

İşte yaptığınız şey:

1. Bileşenleri çok fazla buz üzerinde karışık bir içecek çalkalayıcıya ekleyin.

2. İyice karıştırın veya çalkalayın.

3. Kireç eti parçalarını ortadan kaldırmak için bir şampanya kasesine iki kat süzün.

4. Peel ve yudumla süsleyin.

Bu içecekteki güçlü lezzetler nedeniyle, yudumlamak yerine yudumlanması gereken karışık içecek türüdür… ilkinden sonra bu değişebilir!

Burada kullandığımız cin, limon suyunun acısının yanı sıra şurubun tatlılığıyla güzel bir şekilde çalışır.

Adelaide Hills Distillery’den 78 ° cin, bölgesel Lad Sacha Laforgia tarafından da yapılır. Sacha, cinsi, hala kendi geliştirdiği noktaya kadar distilling ile derinden dahil oldu. Bu son derece az insanın yaptığı bir şey – esas olarak yapmak çok zor olduğu için.

Sacha çırçırını 12 botanikle yapar – ardıç, kişniş, taze narenciye kabuğu (turuncu, limon ve kireç), yıldız anason. Tarçın, karanfil, hindistan cevizi, karabiber, çevre dostu biber ve orris kökü. Aynı şekilde her birini ayrı ayrı damlatır ve daha sonra lezzetlerin ideal dengesini keşfetmek için onları karıştırır.

Kendi başına, 78 ° taze ve narin biberli lezzetlerin yanı sıra bir anason ipucu ile meyvelidir. Gimlet’te kireç ve biber aromaları gelir. Mükemmel bir cin.

Oh, isminin arkasındaki sebep, 78 ° C’de alkolün kaynamasıdır – cin yapmanın ayrılmaz bir parçasıdır.

Bir gimlet denedin mi? Şeker şurubunun yanı sıra kireç samimi veya taze kireç kullanmayı mı seçiyorsunuz? Tercih ettiğiniz cin kokteyli nedir? Bize yorumlarda söyleyin!

Bir Olympus OM-D E-M10 kamera kullanan Bayan Romance’ın görüntüleri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post