Corfu, Yunanistan: 10 Yıllık Yıldönümümüzü Tarzda Kutlamak

Yıldönümümüz için ne yapmak istersiniz? Nereye harcamalıyız? Dünyanın neresi romantik ve eğlenceli olurdu?!

Dürüst olmak gerekirse, yıldönümümüzü nereye harcamamız gerektiğine ve bunun için hangi özel etkinlikler yapmamız gerektiğine karar vermeye gelince, ikimiz de güdük olduk. On yıldır birlikteyiz, bu yılların sekizi yurtdışına yaşamak ve seyahat etmek için geçtik.

Bu vesileyle öne çıkıp unutulmaz olabilecek ne yapabiliriz?

Sonunda 10 yıllık yıldönümü hedefimiz için Yunanistan’a karar verdiğimizde, bunun doğru seçim olduğunu biliyorduk. Romantizm söz konusu olduğunda, Yunanistan nihai ülke! Zakynthos ve Kefalonia’da biraz zaman geçirdikten sonra, Kuzey İyonya Adası’nın özel kutlamalarımız için neler sunabileceğini görmekten heyecan duyduk.

Bu yazının sonunda gezgin ipuçlarımızı ve Corfu’dan videomuzu kaçırmayın!

UNESCO Listelenen Corfu kasabasının sokaklarında geziniyor
Corfu, çok sayıda otel, yüksek beğeni toplayan restoranlar ve benzersiz salonlar ve barlarla birlikte komşularından daha kozmopolit bir ada olarak bilinir. Bunu söyledikten sonra, bu ada aynı zamanda UNESCO ile listelenen bir sermayeye, antik manastırlara ve sağlam bir iç mekana ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, geleneksel zeytinyağı ve bal üretimi uygulamaları Corfu’da belirgin bir şekilde yer almaktadır.

Modernite, tarih ve doğanın bu füzyonu, keşfetmek için heyecanlandığımız bir şeydi.

Corfu, işte geliyoruz! Kefalonia’dan Corfu’ya uçtuk

Ege Havayolları ile hızlı bir uçuştan sonra Corfu Adası’na vardık ve kiralık bir araba almak için her zamanki rutinimizle devam ettik. Yunanistan’a seyahat eden zamanımızda şimdiye kadar ziyaret ettiğimiz adaların geri kalanında olduğu gibi, 65 kilometre uzunluğunda ve 585 kilometrekarelik bir ada olan Corfu’nun sunduğu her şeyi keşfetmek için kendi tekerleklerimize ihtiyacımız olduğunu biliyorduk.

Adada olduktan birkaç dakika sonra romantizm ve lüks başladı.

5 yıldızlı Marbella Corfu’ya gelen, daha sonra bize bir kadeh şampanya veren gülümseyen bir resepsiyonist tarafından göz kamaştırıcı lobide karşılandık. İşler müthiş bir başlangıç ​​yaptı, ama daha da iyi oldular.

Marbella Corfu’ya hoş geldiniz! Romantizm başlasın
Büyük bir açık yüzme havuzundan geçerek, güneş loungers ve bar ile, odamıza vardık.

Sonraki dört gece için Seaview Suite olağanüstü. İki geniş güverte, iki banyo (biri küvetli), kanepeli bir yaşam alanı, masa ve TV, iki dolap ve rahat bir kral yatak ile asla odadan ayrılmak istemedik. Ücretsiz şişe kırmızı şarap açtık ve yemyeşil tepeler tarafından desteklenen deniz manzarasının tadını çıkarırken bizi beklerken bulduğumuz taze meyvelerde atıştırdı.

Marbella Corfu’da Seaview Odası!
Marbella Corfu’daki çarpıcı odamız, artı Plata Yunanca Yunan Restaraunt’taki açık yüzme havuzu ve yemek
Corfu Adası’nda mümkün olduğunca sadece altı gün deneyimle, hemen keşfetmeye başladık.

Sessiz sokaklarda, isimsiz yollarda ve sahil şeridi boyunca sürdük – geleneksel Corfu mutfağını örneklemek için küçük tavernalarda durduk. Maydanoz ve sarımsak ile bir şarap sosunda pişirilen ince dilimlerden oluşan sofrito ve limon sıkma ile taze ızgara ahtapot göze çarpan yemeklerdi.

Izgara ahtapot Yunanistan’da çok popüler bir yemektir
Yerel Tavernalar tüm seyahatimizi yönetmedi, ancak Corfu Town’daki inanılmaz Salto Wine Bar’da ve Athinorama Magazine tarafından 2017’de en iyi restoran ödüllendirilen Etrusco Restaurant’ta iki kez yemek yedik! İster rustik, yerel yemek veya biraz daha lüks bir şeyle ilgileniyor olun, geleneksel yemeklerde bir bükülme ile, Corfu’da bulacaksınız. Adada mükemmel restoran sıkıntısı yok.

Corfu Town’daki Salto Wine Bar’da yemek… İki kez!
Bizim konaklamamızın büyük bir kısmı için tepeden yaklaşan bulutlarla, bağımsız olarak bir tekne kiralamak ve kıyı şeridini keşfetmek için yıldönümü planımız hakkında biraz cesaret kırılıyordu. Ancak, eğer inanabiliyorsanız, güneş özel günümüzde kırıldı ve adanın kuzeydoğu ucuna, Gimari yakınlarındaki Agni teknelerine bir beeline yaptık.

Küçük bir kağıt haritası, teknenin nasıl çalıştırılacağına dair bir özet verildi ve birkaç dakika içinde Corfu’nun kuzey ve doğu kısmında kendi başımıza seyredildik! Tekne lisansına gerek yok, daha önce deneyim gerekmiyor.

Yıldönümümüz için bir tekne kiralamak, günü geçirmenin müthiş bir yoluydu
Şimdi, aradığımız sihir buydu! Bu, birlikte hiç yaşamadığımız bir şey olduğu için günü geçirmek için eşsiz bir yoldu. Elbette, geçmişte tekne geziyoruz, ama yabancı bir ülkede sadece ikimiz denizde bir tekne kiralıyoruz,Bu yeniydi.

Seyahat Bluetooth hoparlörlerimizde yaz müziğimiz ve içki ve atıştırmalıklarla dolu bir çanta ile beyaz kum plajları ile engebeli (boş) koylara sıkıştırdık. Öğle yemeği ve içecekler için yerel tavernalara demir attık ve berrak suda yüzmek için tekneden atladık. Anakara Yunanistan ve Arnavutluk’un doğusunda manzaraları, kayalık yamaçlar ve Batı’daki güzel Corfu koyları ve etrafta başka kimse yoktu, mükemmel bir gündü.

Yunanistan’da bir tekne yolculuğu için muhteşem bir gün!

Günün sonuna doğru biraz rüzgar ve dalgalarla karşılaştık, ancak çoğunlukla su tamamen sakindi. İyon denizinde yedi saat geçirdikten sonra, 45 beygir gücü küçük teknemizi iade etmenin zamanı gelmişti. Yurtdışında kendi teknemizi işe almak asla unutmayacağımız bir deneyim oldu ve yıldönümümüzü geçirmenin en uygun yoluydu.

Bu makaleyi seviyor musunuz? İğnele!

Çarpıcı Marbella Corfu’da dört gece sonra, kontrol ettik ve kuzeydeki yolumuzu yaptık, burada kendimizi Corfu Palma Boutique Hotel’de iki gece daha dayandıracaktı. Butik yerleri seviyoruz ve bu eşsiz otel tüm kutuları kontrol etti.

Sadece dört katlı, bu düşük katlı otel samimi bir his vardı. Biz çarpıcı Superior Tasarım Suite 4. katta kalıyordu ve biz bizim odamız kapıyı açtı, bizim çeneleri düştü. Oda, beyaz duvarlar ve tavan boyunca koşan kirişlerle zarif bir şekilde modern. Parlak kırmızı L şeklinde bir kanepe yaşam alanında oturdu ve adadan resimler duvarlara asıldı.

Corfu Palma Boutique Hotel’deki çarpıcı odamız
Yönetici Spyros, Discover Yunanistan ile çalıştığımızı biliyordu ve sahip oldukları en iyi oda olan üstün tasarım süitinde kalmamızı önermişti. Muhtemelen biraz iş yapmamız gerektiğini düşündü ve bu odada blog yazmamız için bir masa vardı. Ayrıca otel barında onunla içecekler için bizi davet etti, ardından Teras’ta akşam yemeği ve canlı Yunan müziği izledi.

Spyros da çok hızlı seyahat ettiğimiz için biraz rahatlamaya ihtiyacımız olduğuna karar verdi. Yani, bir saatlik, tam vücut, çiftin Masajı Otelin Afrodit Spa’da rezervasyonu yaptı!

Ünlü Etrusco Restaurant’ta yemek, Michelin yıldızlı şef Ettore Botrini

Ve son olarak, cömert adam yakındaki Etrusco restoranını kontrol etmemizi ve ünlü Michelin yıldızlı şef Ettore Botrini’den şarap eşleştirme ile tamamlanan 10 ders yemek yememizi önerdi.

Biz çok hoş karşılandı ve Spyros ve onun ekibi tarafından Corfu Palma tarafından iyi bakıldı hissettim!

Her şey için teşekkürler Spyros! Biz harika bir konaklama vardı

Sadece otel muhteşem ve personel güzel, ama konumu bizim corfu güzergah son birkaç şey görmek için müthiş oldu. Adanın kuzey ucuna Kanal D’Amour Plajı’na gittik. Hemen, kenara çok yaklaştığımızda parçalanacak gibi görünen tuhaf şekilli, renkli uçurumların huşu içindeydik.

Kanal D’Amour (Love Canal) aracılığıyla yüzerseniz, yakında evleneceğiniz söylenir. Şimdi, bunu bilmiyorum, ama Corfu’ya çekimimiz sırasında başka bir romantik deneyim oldu.

Sidari kasabasının yakınlarındaki kayalar ve uçurumlar, kanaldan yüzüyorsanız, yakında evleneceksiniz
Aşk Kanalı’nı geride bırakarak, bugün hala kullanılan bazı eski ürünleri deneyimlemenin zamanı gelmişti – zeytinyağı ve bal, favorilerimizden ikisi.

Vali, adada Olive Grove ve Mill tarafından işletilen bir aile. Sadece mükemmel, ödüllü bir ürün yapmakla kalmaz, aynı zamanda zeytinyağlarının inanılmaz sağlık yararları vardır. 2014 yılında, dünyanın dört bir yanından 700 farklı zeytinyağı bilimsel olarak Atina’da test edildi. Sonuçlar, vali ekstra bakire zeytinyağındaki oleokanthal ve oleacein konsantrasyonlarının, test edilen örneklerin ortalamasından 7 kat daha yüksek olduğunu göstermiştir. Aslında, bu zeytinyağı Alzheimer ve kanseri iyileştirme yeteneği için test ediliyor!

Kardeşler, George ve Spyros, bizi bir bardak beyaz şarapla karşılaştı ve zeytinyağı üretimini açıkladı.

Zeytinyağı işleri hakkında çok tutkulu olan Spyros ve George ile buluşmak
Bir SMA’ya bazı premium sızma zeytinyağının döküldüğü serin, taş bir odaya davet edildikLL Cam. Daha sonra ellerimizle ısıtmamız, yağın bir kısmını yudumlaması ve boğazımızın arkasına kaymasına izin verdik. Sonra hafifçe nefes aldık ve yuttuk. Lezzet acı, ceviz ve baharatlı, aslında, biz aslında yutulurken öksürdü – ki bu (görünüşte) iyi bir işaret.

Biz bazı yerel peynir ve ev yapımı ekmek zeytinyağı ile kapladık ve hatta yağda çırpılmış biraz yoğurt vardı! Çok lezzetliydi.

Bir hediye olarak, Yunanistan’da kaldığımız süre boyunca bizim ekmek ve peynir tabağı için mükemmel bir katkı oldu.

Vali değirmeninde lezzetli premium zeytinyağlarının örneklenmesi

Bir sıvı altından diğerine, kariyerini Atina’da mühendis olarak bırakan Bay Honey ile tanışmaya devam ettik, Corfu Adası’nda daha sessiz bir yaşam için. Bugün bu arıcı 500 kovanı var!

Şimdi, bir sonraki kişi kadar bal ve arıcılıkla ilgileniyorum, ancak Panagiotis Vasilakis ile tanıştığımızda Nick’in arılara olan iç sevgisi parladı! Arı ve bal üretimi konusunda son derece hevesliydi. Komik oldu! İki adam sonsuza dek arılar hakkında sohbet etti, ben de sunulan zeytinyağı ve polen ürünlerinde dolaştım.

Doğal Güzellik Ürünleri
İkisi kendi küçük dünyalarında olduğu için, toplam arı inekleri olduğu için orada olmayabilirim! Çok komikti. Turun kendisi tüm arı ve bal severler için ücretsizdir ve hepsi Bay Vasilakis’in karısı tarafından sevgiyle yapılan çok sayıda ev yapımı bal ürünü vardır.

Corfu Adası’nda altı gecenin sonunda, kuzeyden güneye ve doğuya doğru seyahat etmiştik. Biz adanın etrafında yolumuzu yedik, çok sayıda plajı ziyaret ettik, bazı harika insanlarla tanıştık, bazı çarpıcı konaklamalarda kaldı ve romantik bir yıldönümü kutlaması vardı.

Yerel Tavernas’ta Dining Seaside, Corfu’ya herhangi bir gezinin en önemli özelliğidir

Corfu, güzel UNESCO Capital City, dostça insanları ve çok sayıda etkinliği ile bizi etkiledi. Biz iyice lüks ve romantizm Corfu sunulan! Henüz bu Yunan adasına gitmediyseniz, listeye ekleyin!

Corfu’ya Gezginler İçin İpuçları

Ege Havayolları ile Kefalonia’dan Corfu Adası’na uçtuk. Uçuş maliyetlerini ve zamanlarını görmek için buraya tıklayın.

Corfu’nun sunduğu her şeyi keşfetmek için bir kiralık otomobil olmanızı öneririm. Mevcut en ucuz kiralamalarda arama yapan Expedia.com aracılığıyla otomobilimizi kiraladık. Önceden rezervasyon yaparsanız, daha ucuz olacak.

Konaklama seçenekleri için, müthiş küçük bir otel için Corfu Palma Boutique Hotel’i ve daha fazla lüks tesis hissi arıyorsanız Marbella Corfu’yu önerebiliriz.

Bir tekne kiralamak, günü geçirmek için eşsiz bir yoldur! Maliyet gün için 80 € (120 € indirim) artı 40 € gaz için. Tekne 4 kişiye rahatça sığabilir. Biz Agni tekneleri ile rezervasyonu ve olumlu bir deneyim vardı. Bunlara şu adresten e -posta gönderebilirsiniz: info@agniboats.com veya TripAdvisor’a buradan göz atabilirsiniz. Unutmayın, Agni Boats olarak faaliyet gösteriyormuş gibi davranan başka bir şirket daha var, bu yüzden diğer şirket için konuşamadığımız için George ve Alex’in sahipleri olan Alex’i onaylamak için onları arayın!

Hem gündüz hem de akşam Corfu Town’u ziyaret edin. Geceleri UNESCO kasabasının aydınlatması çarpıcı.

Restoranları tavsiye edin: Salto Wine Bar (2 meze için 35 € harcadık), Akron Beach Bar (ikimiz için öğle yemeği 20 €), Taverna Glyfa (ikimiz için öğle yemeği 30 € idi), Etrusco (set 70 € / kişiden başlayarak menü) ve Taverna Savvas (iki kişilik öğle yemeği

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

KaradağKaradağ

‘da gitmeniz gereken en iyi yerler Karadağ, sadece muhteşem dağları ve kristal çıkarma plajları kullanmıyor, ancak aynı şekilde inanılmaz yerlerle övünüyor. Tarihsel anlayış ve ilginç maceralar sunan yerler. Bu makalede,