Yaz için uygun olmanın 5 yolu

Yaz bundan birkaç ay sonra başlayacağından, bence şimdi açık hava aktiviteleri için ideal olan bu eğlenceli sezon için uygun olmaya başlamak için en iyi zaman. Bunu göz önünde bulundurarak, vücut tipinizi yok eden ekstra poundlardan kurtulmanın 5 yolunu paylaşacağım. Uygun yiyecekleri yemekten ve spor salonuna vurmaktan gerginlikten kaçınmaya vb.

Fotoğraf: Brian Metzler

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Coşkunuzu ateşlemek için en iyi 50 pozitif alıntı

Muri Plajı, Venice Plajı, herhangi bir plajda keskin görünmeye hazır olun

Bir hedefi keşfetmenin ve yerel gibi yaşamanın 5 yolu

Porto Riko’da ilk kez ziyaretçiler için 17 harika şey

Prag’a gitmeden önce bilmek isteyeceğiniz 5 şey, Çek Cumhuriyeti

İçindekiler

1. Bir fitness diyet planını takip edin
2. Spor salonuna vur
3. Önerilen kalori alımlarına sadık kalın
4. Stresden kaçının
5. Kaliteli Uyku Alın
Son düşünceler

1. Bir fitness diyet planını takip edin

Fotoğraf: Brooke Lark’da Unplash
Yediğiniz yiyecekler, vücut yapınızı tanımlayan başka bir temel unsurdur. Yağ, kalori yüksek yiyecekler sizi şişman ve obez hale getirirken, kalorilerle birlikte yağ bakımından düşük olan ancak en iyi besinlerde yüksek olan sağlıklı yiyecekler, bu çok sevilen uyum gövdesini almanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte, sağlıklı beslenmeye ve sonunda aşırı kilolu ve obez olmanıza neden olabilecek sağlıksız yiyeceklerden kaçınmaya başlayın.

Fitness hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak uygulanabilir bir diyet planı oluşturun. İşaretçiler: yağsız etler, somon, yulaf ezmesi, tohumlar (ayçiçeği, kabak ve keten tohumları dahil), muz, Yunan yoğurt, fındık, yumurta, hazırlıklara uymayı umduğunuzda bile diyet planınıza dahil edebileceğiniz olağanüstü fitness gıdalarıdır yaz için. İçerik ihtiyaçlarınız için Hi Fresh, Sun Sepet ve Home Chef Yemek Teslimat Hizmetleri’ni kontrol edebilirsiniz. İşte uzmanların üçüncü seçenek hakkında söyledikleri. Ayrıca, orada paylaşılan yeterli fitness diyet planı olduğundan nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız web’e de bakabilirsiniz.

2. Spor salonuna vur

Fotoğraf: Danielle Cerullo’da Unplash
Fiziksel aktivite yapmak şüphesiz formda olmanın en etkili yollarından biridir. Uygun olmanıza neden olan ekstra kilo vermenize yardımcı olur. Spor salonuna vur ve formda olmaya başlayın. Bir nedenden dolayı spor salonuna gitmeyi sevmiyorsanız, evde antrenman yapabilirsiniz. Fitness hedeflerinize ulaşmak için çevrimiçi görüntüleyebileceğiniz ve uzman yardım olmadan yapabileceğiniz çok sayıda şaşırtıcı egzersiz var. Buna ek olarak, tutarlı bir şekilde antrenman yapmanızı garanti etmek için ihtiyacınız olan morali elde etmek için kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalar vardır. Bu uygulamalardan bazıları, ilerlemenizi izlemenizi ve bazı ayarlamalar yapmanız gerekip gerekmediğini görmenizi sağlayabilir.

5 ana egzersiz türü olduğunu unutmayın; Aerobik, güç geliştirme, dayanıklılık, denge eğitimi ve esneklik. Özellikle seyahat ettikten sonra bütünsel olarak formda olmak için bu beş tür egzersiz türünün her birini fitness rutininize eklediğinizden emin olun. Uzmanlar haftada en az 5 gün eğitim önerdiğinden, günde bir tür egzersiz yapabilirsiniz.

3. Önerilen kalori alımlarına sadık kalın

Uzmanlara göre, kadınlar uygun ve sağlıklı bir vücudu korumak için günde 2000 kalori tüketmelidir. Öte yandan, erkekler aynı hedefe ulaşmak için satın alma işlemlerinde 2500 kalori tüketmelidir. Bunu göz önünde bulundurarak, önerilen sınırı aşmadığından emin olarak kalori alımınızı görüntülemeye çalışmalısınız. İyi haber şu ki, insanların kalori alımlarını etkili bir şekilde takip etmek için kullanabileceği çok sayıda kullanımı kolay gadget ve yazılım uygulaması var. Bu hizmetler, bir bilek etrafına uygun bir şekilde bağlanmış küçük, taşınabilir, kol saati benzeri gadget’lardan, pratik olarak akıllı telefonlarda çalışan yazılım parçalarına kadar uzanmaktadır.

4. Stresden kaçının

Fotoğraf: Kaylee Garrett
Gerginliğin aslında ağırlık edinme ve hatta obeziteye neden olabileceğini biliyor muydunuz? Araştırmaya göre, endişe veya sinirlilik hissi, uzmanların “rahat yemek” olarak adlandırdığı şeyle sonuçlanabilir, böylece bazı insanlar kendilerini teselli etmenin bir yolu olarak aşırı yemeye yönelir. Bu uygulama, aşırı kalori almalarına neden olur, bu da ağırlık edinmeye ve sonunda obeziteye yol açar.

Kilo vermek ve yaz için formda olmak için bu duygusal gerginlik hissinden gerginlikten kaçınmanın veya rahatlama bulmanın birçok yolu vardır. Olumlu bir tavır tutun, agresif yerine iddialı olun, video oyunları oynamak, sık egzersiz yapmak ve yoga uygulasa bile sizi heyecanlandıran bir şey yapın. Gerilim rahatlaması için ideal kabul edilen bu 9 egzersizi kontrol edebilirsiniz.

5. Kaliteli Uyku Alın

Elizabeth yalan söylüyor
Yeterli uyku almak, kilo kaybında bir başka önemli unsurdur. Her gece en az sekiz saat uyku aldığınızdan emin olmak, bu ekstra poundları birçok farklı şekilde dökmenizi sağlayabilir. İlk olarak, uyku seni önlerBu nedenle, geçici olarak bilinçsiz olduğunuz ve vücudunuz dinlendiğinizde bu doğal durum sırasında sizin için sıfır kalori alımından. İkincisi, uyku, ghrelin ve leptin olmak üzere iki temel açlık hormonu üzerinde bazı etkilere neden olur.

Ghrelin beyindeki açlığa işaret ederek bir kişinin vücuda çok daha fazla kalori yemesine ve almasına neden olur. Midede salınan bu hormonun seviyeleri, vücudun organla uğraştığı gıda boş olduğunda mide boş ve düşük olduğunda yüksektir. Ayrıca, vücut uyku durumundayken en düşüktür.

Öte yandan, leptin Ghrelin’in yaptıklarının tam tersini yapar; Beyindeki dolgunluk ve tokluğun sinyali. Ayrıca, yağ hücrelerinden salınan bu açlık hormonu açlığı bastırır ve aşırı yemeyi önlemenizi sağlar. Uyku sırasında leptin seviyeleri artar, neden hemen yemek istemediğimizi tartışır.

Bununla birlikte, her gece en az sekiz saat kaliteli uyku almaya çalışmalısınız. Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız, daha hızlı uykuya dalmak için uyku haplarını kullanabilirsiniz.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, formda olmanın sırları; Spor salonuna vurmak, sağlıklı beslenmek, önerilen kalori alımlarına bağlı kalmak, stresten kaçınmak ve yeterince uyku almak. Nitekim, bunların hepsi kolay bir zaman ve harika bir deneyim yaşayacağınız uygulanabilir fitness teknikleridir. Bununla birlikte, sanırım başlama zamanı. Fitness hedefinizle iyi şanslar.

Yazar hakkında

Merhaba! Ben Fatima. İlk büyük seyahatim 2016 yılında çarpıcı Cebu şehrinde oldu. Bundan sonra seyahat etmekle ilgileniyorum. Şimdi dilleri ve diğer ülkelerin kültürlerini öğrenmekten memnunum. Amacım her yıl en az bir ülkeyi kontrol etmek ve deneyimlerimi yazma veya bloglama yoluyla diğer insanlarla paylaşmak. Beni Instagram’da takip ederek yolculuğuma bakın.

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post