Güneşte Güneş Maruz kalma sırasında ve sonrasında sağlıklı cildi korumanın 5 yolu

Güneşte günde rahatlatıcı ve keyifli bir deneyim olabilir. İster bir mola sırasında bir şehri keşfediyor olun, ister sahilde yatıyor olun, güneşin sıcaklığı sizi rahatlatabilir, yenilenmiş ve gençleşebilir. Ancak çok fazla iyi bir şey, özellikle Jonathan gibi, adil saçlarınız, adil ciltiniz ve zencefil sakalınız varsa – bunların hepsi, daha koyu ten ve saçlı diğerlerinden daha kolay güneş yanma eğiliminde olduğunuz işaretleridir ! Güneşte bulunduğumuz ve ikimiz de bol miktarda güneş/güneş kremi uyguladığımız halde, yüzmeye ya da terlemeye ya da beklediğimizden daha uzun süre dışarıda kalıyoruz.

Güneş koruması gider ya da yıpranır ve tıpkı sihirli bir anahtar gibi, Jonathan aniden güzel bir pembe gölgesini çevirir! Jonathan tam olarak neye benzediğini çok önemseyen bir kişi olmasa da, güneş yanığı derisi oldukça rahatsız olabilir; ağrılı, tahriş edici, uyumak rahatsız edici ve çok hassas. Sunburn ile bol miktarda deneyime sahip olan, cildi nemlendirebilecek ve sağlıklı tutabilen, güneş yanığı şansını azaltan ve gerçekleştiğinde daha hızlı bir iyileşme sağlamaya yardımcı olan bir dizi basit adım buldu. Güneşe maruz kalmadan önce, sırasında ve sonrasında cildinizi sağlıklı tutmanın basit yollarını öğrenmek için okumaya devam edin!

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Güneş Korunması ve Güneş Yanığı Rahatlaması – UVA, UVB, SPF – Ne demek istiyorlar?

Bir hedefi keşfetmenin ve yerel gibi yaşamanın 5 yolu

Menstrüel Kupa Vs Tamponlara Karşı Sıhhi Pedler – Seyahat ederken aylık menstruasyonunuzu nasıl ele alabilirsiniz

Push Pin Seyahat Haritası: Rotamı nasıl planlıyorum ve dünyadaki her ülkeye seyahat etmek için kendimi ilham alıyorum

Yurtdışında olduğunuzda daha fazla kazanmanın 7 parlak yolu

Güneş ışınlarına aşırı maruz kalma, cildinizi kuru, cansız ve her şeyden önce hasar görebilir. İşte sulu, yumuşak ve sağlıklı kalmasını sağlamak için güneş maruziyetini takiben cildinize bakmanın 5 yolu:

İçindekiler

1. Duşta soğutun
2. Sulu kalın
3. Nemlendirme
4. Aşırı eksfoliye etmekten kaçının
5. Güneş yanığı durumunda bir yedekleme planınız var
Güneş Gerçekleri:

1. Duşta soğutun

Yüzme havuzlarından klor ve denizden tuzlu su, güneş ışınlarını büyütebilir ve deriyi dehidrat edebilir. Suya ve güneşe maruz kaldıktan sonra inanılmaz bir duş alarak, cildi şaşırtıcı yardımcı olabilir ve temiz tutmaya yardımcı olabilirsiniz.

2. Sulu kalın

İnsan yetişkin vücudunun% 60’ına kadar sudur, bu yüzden elbette nemlendirilmiş tutmak hayati önem taşır. Cildi iyi nemlendirmiş tutmak – özellikle güneşte dışarı çıktığında, özellikle ışınların kurutma etkisi olduğunda ve ısı terlemeye neden olur. Sizi sadece yenilenmiş ve nemlendirilmiş tutmak için kendinizi buz soğuk su ile doldurun.

3. Nemlendirme

Güneşte kurutma gününden sonra nem katmanlarını cildinize kilitlemeye yardımcı olmak için bir güneş sonrası losyon veya nemlendirici krem uygulayın. Otel odanızda bir mini bar veya tatil villanızda buzdolabınız varsa, nemden yararlanırken başvururken soğutma, ferahlatıcı bir his için orada tutmayı deneyin.

4. Aşırı eksfoliye etmekten kaçının

Güneş kremi ile bir noktayı kaçırdıysanız, vücudunuzun bazı bölgeleri cildin biraz soyulması yaşayabilir. Bununla birlikte, cazip gelebilir, cildin doğal olarak soyulmasına izin vermek ve bölgeleri ağırlaştırabilecek ve ağrıya neden olabilecek vücut ovma veya pul pul dökülme eldivenlerinden kaçınmak önemlidir.

5. Güneş yanığı durumunda bir yedekleme planınız var

Dikkatli güneş bakımı tavsiyelerini takip etseniz, bol miktarda güneş kremi giyseniz ve en yoğun zamanlarda güneşten kaçınsanız bile, güneş yanığı maalesef hala grev yapabilir. Soleve Sunburn Relief, güneş yanığı almanız durumunda, tatil ilk yardım kitinizin bir parçası olarak yararlıdır. Sole, yanmış ciltten sokmayı alan ibuprofen’i hafifleten ağrı ve nemle kilitlenmeye yardımcı olmak, cilt gerginliğini azaltmak ve giysilerden daha fazla tahrişi en aza indirmek için yatıştırıcı ve rehide edici yumuşatıcı izopropil miristatın eşsiz bir kombinasyonudur. Bu kolay, ipeksi pürüzsüz losyon, güneş yanığının ilk belirtisinde kullanılmalıdır. Botlarda veya Sainsbury’nin Güneş Bakım Koridorunda (Güneş Koruması’nın yanında) solee arayın. Alternatif olarak, Boots.com adresini ziyaret ederek çevrimiçi sipariş verin.

Solve Sunburn Rahatlama, Boots ve Sainsbury’nin ülke çapında İngiltere’de bulunan bir karşı ilaçtır. Bu nedenle, yurtdışına bir gezi planlıyorsanız, her ihtimale karşı Seyahat İlk Yardım Kitinizde paketlemeyi düşünün. On iki yaş ve üstü yetişkinler ve çocuklar için uygundur. 100 ml için RRP £ 9.95

Güneş Gerçekleri:

Beşimizden üçü (%60) tatillerimizi güneş yanığı tarafından şımarık

Tatile çıkmadan önce sadece yarımız (%50) güneş bakım rutinimize hazırlanıyoruz

Sadece yarısı tatilde ilk yardım çantası almaya zahmet ediyoruz (%50)

Yüzündeki sadece iki kadın yüzdükten sonra korumalarını dolduruyor

Dörtte üçü ciltleri için hangi koruma faktörünün önerildiğini bilmiyor

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post