Bir konaklama

konaklama bulmaya çalışırken düşünmeniz gereken 4 şey, seyahat ederken seçilecek en önemli şeylerden biridir. Kalmak için bir yer seçerken, yer ve mevcut olanaklarla birlikte konaklama türü hakkında düşünmeniz gerekir. Oteller, pansiyonlar, tatil köyleri, moteller, kısa süreli konaklamalar ve kiralık daireler gezginlere sunulan seçeneklerden sadece birkaçıdır.

Fotoğraf: Francesca Tosolini
Hedefinize ulaşmadan önce ideal konaklamayı seçmenin yanı sıra omuzlarınızdan büyük bir ağırlık alabilir. İnternette sunulan çok sayıda seçenek var ve çeşitlilikten seçim yapmaya çalışırken ezici olabilir. Tam burada en iyi konaklamayı bulmaya çalışırken düşünmeniz gereken şeylerin bir listesi var.

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Seyahat ederken kullanabileceğiniz 6 çeşit konaklama

Filipinler’deki otellerin veya konaklamaların sağlık yanı sıra sağlık yönergeleri

Nerede Kalınır – Backpackers için en iyi konaklama

Filipinler Göçmenlik Kalkış Protokolleri: Pandemi Sırasında Dünya Çapında Seyahat

İçindekiler

1. Konum
2. Bütçe
3. Hizmetler ve Olanaklar
4. Gıda

1. Konum

Fotoğraf Tarafından Marten Bjork’ta Unplash
Düşünmeniz gereken bir çok açık yönü konaklama yeridir. Seyahat edecek veya gezi yapacaksanız, yakınlarda sunulan transfer seçeneklerini inceleyin. Eğer konaklama birincil şehirlerden ve kasabalardan daha uzaktaysa, kamu transferinin rutinini incelemek ve gece geç saatlerde seyahat etmeyi planladığınız durumda yedek transfer seçeneklerini düşünmek istersiniz.

2. Bütçe

Zaten bir bütçe planınız varsa, konaklama seçeneklerinizi para sınırlarınıza uyacak şekilde daraltın. Konaklama büyük bir masraf olabilir, bu nedenle tercih edilen maliyetle harika bir tane almak önemlidir. Bireysel puanları ve düşündüğünüz konaklamaların yorumlarını incelediğinizden emin olun. Bir subpar konaklama maliyeti, geziden eğlenceyi çıkarır. Konaklamanızın uzunluğunu da düşünün; Bazı konaklamalar, diğerlerinden daha uzun konaklamalar için daha iyi kullanımlara sahip olabilir.

3. Hizmetler ve Olanaklar

Fotoğraf:
Konaklamanızın yanı sıra işlevine ve uzunluğunuza bağlı olarak, hizmetlere ve mevcut olanaklara bir göz atmanız gerekir. İş için seyahat ediyorsanız, Shortmotterhousing.com gibi uzun bir işten sonra geri dönebileceğiniz yardımcı programlarla tamamen döşenmiş bir kiralama isteyebilirsiniz. Bir backpacker iseniz, satın almada çok sayıda olanakların bir bütçe dahilinde kalmasını istemeyebilirsiniz. Aynı şekilde, olanakların ekstra bir masrafla mı yoksa kapsayıcı olup olmadığını da görmelisiniz.

4. Gıda

Yeni bir yerde sunulan gıda seçeneklerine aşina olmayabilirsiniz, bu nedenle restoranları ve yakınlarda mağazaları incelemek harika bir konsepttir. Özel diyet gereksinimleriniz varsa bu özellikle çok önemlidir. Bir günlük seyahat veya işten sonra yemek pişirmek kadar olmayabilirsiniz, bu nedenle konaklamanızın yakınında sunulan seçimleri anlamak çok önemlidir. Birincil şehirden daha uzak bir konaklama rezervasyonu yapıyorsanız, hazırlıklı olduğunuzdan emin olmak için çıkışların zamanlamalarına yakın bir şekilde bakmak isteyebilirsiniz.

Covid-19 nedeniyle seyahat konaklama yerleri değişiyor. İdeal konaklamayı seçmek özellikle önemli bir idealdir, çünkü temizlik ve sanitasyon protokolleri izleniyorsa çalışmayı araştırabilirsiniz, bu da güvenliğinizden emin olur. Normalde seyahat etmeden önce yapılacak şeylerin uzun bir listesi vardır. Bu listeden konaklama yerlerini incelemek büyük bir rahatlama olacaktır.

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post