Sydney’deki Oktoberfest-Romantizmden doğan Münih geleneği şimdi Sydney’deki bir zanaat kutlaması

Oktoberfest, Bavyera bira extravaganza’nın Lederhosen sporu Stein-Wielding gösterisi ile aynı değil. Ama o zaman 1810’dan beri gitmiyor. İşte Sydney’in bira ayına bir bardak yükseltmek için en iyi ipuçlarımız!

Münih’in Oktoberfest’in orijinal versiyonu, Kral Ludwig I ve 12 Ekim 1810’da Saxe-Hildburghausen Prenses Therese’ye olan düğünü sayesinde başladı. O zamandan beri Bavyera başkentinde acımasız coşku, canlılık ve bira ile kutlamalar devam etti.

Sydney’in bu harika bira festivaline saygı duyması, bira hakkında düğünden daha fazla. Ve mutlu ortak tesadüfen ya da akıllı tasarımla, Harbor City’de Ekim ayında yılın diğer zamanlarından daha fazla zanaat bira partisi gerçekleşiyor.

İşte Sydney’deki Oktoberfest için nereye ve ne yapacağımızla ilgili en iyi ipuçlarımız.

Sydney’de Oktoberfest

Münih’in bira salonlarından çok uzak, Sydney’in Ekim ayında Odağı Aussie Craft birası ve bir eş veya sevdiklerinizle bir bardaktan ve komik pantolonlardan veya Oompah gruplarından daha fazla – bununla ilgili yanlış bir şey değil!

Sydney’de Ekim, karınızı veya karadaki en iyi birayı keşfetme zamanınızı alma zamanı.

Yıllık Avustralya Bira Festivali

Rocks’taki Avustralya Heritage Hotel’de Ekim ayının 2. hafta sonu

Dev bir Beer Street partisi gibi yola çıkan, Rocks’taki Cumberland Caddesi hafta sonu kapalı. Yemek tezgahları caddeyi çiziyor ve Avustralya Heritage Hotel, arması gibi ikonik Aussie pizzalarını çıkarıyor – çalı domates ve limon mersinli yarım emu yarım biber kanguru – ya da (diğer şeylerin yanı sıra) timsahlı Avustralya!

Ama burada olduğunuz bira, Yerel Boys Batch Brewing Co ve elbette bu ikonik, tarihi Aussie Pub’da yapılan Sharer’s gibi en iyi demetlerini gösteren 30’dan fazla farklı bira fabrikasıyla.

Sydney Bira Haftası

Ekim ayının geçen haftası Sydney’de ve çevresinde birden fazla mekanda

Her şey, en iyi bilinen Aussie ve NZ bira fabrikalarından Little Creatures, Monteith ve Willie Smith’s gibi yeni South Wales kırsalında iki arkadaş tarafından işletilen yeni favori bira fabrikalarımdan her şeyi içeren iki günlük açılış galası ile başlıyor-Tumut River Brewing Co.

Ertesi hafta ve biraz için Sydney Craft Beer Week, Sydney’in en iyi bira mekanlarında fantastik yeni ve yerleşik bira fabrikalarının en iyisini gösteriyor. Pint of Origin gibi etkinlikler bunu ülkenin en iyi bira festivali yapıyor.

Pint of Origin, kişisel favorim The Royal Albert Hotel de dahil olmak üzere 6 zanaat bira barının, aday gösterilen bir eyaletten küçük bira fabrikaları sunmak için musluklarını verdiği yerdir. Kraliyet Albert bu arada Batı Avustralya’yı yapıyor.

Bu etkinlik o kadar popüler ki kendi uygulaması bile var.

Bahçelerde Oktoberfest

Ekim ayının geçen Cumartesi Sydney CBD’de

Zanaat birası peşinde olduğunuz şey değilse, gerçek bir Stein-Stomping, kredili çubuklu Dunkel Fest ise, Bahçelerdeki Oktoberfest sizin için seçenektir. Bu parti her yıl sönüyor – aynı zamanda satıyor, bu yüzden en kısa zamanda gir.

Münih’teki Oktoberfest aslında Eylül ayının ortalarından sonuna kadar başlar ve 3 Ekim’den önceki Ekim Pazar günü – Alman Birlik Günü’nü bitirir. İronik ama belki de oldukça mantıklı bir şekilde, Sydney’in versiyonu daha sıcak hava için tam zamanında Ekim ortasından sonuna kadar başlamıyor.

Bu özel biranın tadını çıkarmak için nerede olacaksınız? Gerçek olanı deneyimlemek için hiç Münih’e gittiniz mi? Bize yorumlarda söyleyin!

Bayan Romance’ın görüntüleri ve ilgili etkinliklerin Facebook sayfalarının izniyle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post