Kişisel Zamanın Değeri

Yayınlanan: 04/29/11 | 29 Nisan 2011

Hiç seyahatten yandığını hissettin mi? Bir süre yoldaysanız veya hızlı bir şekilde seyahat ediyorsanız sık sık ortaya çıkar. Uzun süreli gezginlerin zaman zaman sunduğu bir şey-kendim dahil.

Deneyimlerime göre, kişisel zaman en iyi çözümdür. Bu, pozitif dünya seyahatinin yarısı olan Elise’in konuk yayını. Seyahat kulübesi hakkındaki düşüncelerini ve kendiniz için zaman ayırmanın değerini paylaşıyor.

Bu yazı için bencil olacağım. Benim hakkımda besteleyeceğim. Endişelenme, tercih ettiğim yiyeceklerin, hobilerimin veya ayakkabı boyutumun ayrıntılarıyla sizi sıkmayacağım.

Bunun yerine, bir çift olmaktan uzun zaman ayırmanın seyahat ederken neden harika bir şey olabileceğinden bahsedeceğim.

Evet, bu önde gelen yakalama, “Me Time” dan bahsediyorum.

Geçen ay, Anthony bir çift olarak seyahat etmekten bestelediğinde, kalpten konuştu ve çiftlerin seyahatlerinin ne olduğu konusunda kafasına çiviye gerçekten çarptı.

Bu, birlikte ürettiğiniz anıların yanı sıra, bir sistem olmak ve maceralarınızı paylaşmakla ilgilidir.

Tüm bunlar doğru olsa da, yolda başarılı bir bağlantıya sahip olmak, uzlaşma, iletişim ve anlayıştan geldiğinden bahsetmenin çok önemli olduğuna inanıyordum, sadece sizin için olan şeyleri yapmak için zaman alıyor. .

Bir TV talk show Hold gibi gürültü yapmaya çalışmadan, “Devam et kız! Sahip olmalısın! Her şey seninle olsun! Kendin Yap!” Kendiniz için bir şeyler yapmanın bir çift için iki kat daha fazla fayda sağlayabileceğine inanıyorum. Her zaman bencil olmak harika bir şey olabilir.

İlişkim için neden “Me Time” çok önemli?

Yoldaki yaşam, evdeki hayattan farklıdır. Rutin rutinler veya yapı geçmişin şeylerdir. Yeni çevrede sık sık gezerken sorunları birlikte çalıştırmanız, iletişim kurmanız ve sorunları birlikte düzeltmeniz gerekir.

Karınca ve birlikte birçok şey yaparken, kendi alanımıza ihtiyaç duyduğumuz günlerimiz var. İster iPod’umuzla plajda oturmak ister tek başına yürüyüş yapıyor olsun, genellikle kendi işimizi yapmamızı zorunlu tutuyoruz.

Ant, geçen gün mızrak yaratma imkanı elde etti, bu da beni memnun ettiğim gibi her zaman yalnız bıraktı.

Sıkıldım mı? Yalnız mı vardım? Hayır, günü kendimi şımartarak geçirdim! Saçlarımı yıkadım, kendime büyük bir mani ve pedi sağladım ve sonra kendimi harika bir romanda kaybettim. Hatta bölgesel bir mağazaya gittim ve çikolataya stokladım.

Partnerinizden zaman ayırmak ve kendiniz için istediğinizi yapmak, sadece ilişkinize yardımcı olan yeniden şarj olmanız ve şarj olmanız için zaman sağlar. Kendi işinizi yaptınız, bu yüzden şimdi dinlemeye, taviz vermeye ve çok daha fazla güvenle sevgi dolu bir ortak olmaya hazır olabilirsiniz.

Yeterli ayrı alana sahip olmadığımız için Ant’in de gerçekleştiğim bazı argümanlarına inanıyorum. Herkesin kendi kişisel alanına ihtiyacı var. Kendi başınıza kontrol etmek, bir kitap okumak veya bir etkinlik yapmak için uzun zaman ayırmak, yüzeye kabarcıklanmaya başlamadan önce bazı sorunları gerçekten çözebilir.

Dahası, “Me Time” ın mutlaka “yalnız zaman” ı göstermesi gerekmez. Sık sık diğer gezginlerle takıldığını ve eşinizin farklı ortamlarda etkileşime girmesine izin vermek için harika bir olasılık olabilir.

Karınca ve birbirimizin şirketini gerçekten sevmeme rağmen, aynı şekilde dünyanın dört bir yanından diğer insanları tatmin etmekten zevk alıyoruz. Oldukça sık diğer gezginlerle birkaç içki içeceğiz, aynı zamanda bütün gece diğerleriyle zar zor konuşacağız. Başkalarının hikayelerinde kayboluyoruz.

Kendiniz için zaman ayırmak harika bir şeydir, ancak “Me zamanını” çok daha tatmin edici kılan şey gününüzü anlatabilmektir. Ant’in mezarlıktan döndükten bir gün sonra, çağlarda birbirimizi görmemiş gibi hissettim! Biz ne yaptığımız hakkında sohbet etmek için çok kendinden geçmiş! O gece bir şişe beyaz şarabın yanı sıra Ant yakaladığı bazı taze ızgara balıkları üzerinde o gece maceralarımız hakkında sohbet ettik.

Dışarı çıktığımız kadar ilginçti ve birlikte bir şeyler yaptığımız kadar ilginçti ve enerjiyi korumanın yanı sıra bağlantımızda keyif almaya yardımcı oldu.

Partnerinize bir süre kendi işinizi yapıp yapamayacağınızı sormak için dehşete düşmeyin. Olanaklar da isteyecekler!

Çok daha fazla bağlantı içeriği ister misiniz?

Seyahat ipuçlarının yanı sıra çok daha fazla bağlantı için şu yayınları inceleyin:

Bir çift olarak seyahat etmenin mutluluğu

Bağlantıyı canlandırıcı tutmak

Seyahat sorumluluklarını artırmak

Yoldaki kavgalarla başa çıkmak

Seyahatinizi rezerve edin: lojistik fikirler ve hileler
Uçuşunuz
Skyscanner’ı kullanarak ucuz bir uçuş bulun. Web sitelerini aradığı için tercih ettiğim göz atma motoruDünyanın dört bir yanındaki havayolları, böylece her zaman hiçbir taş kalmadığını anlıyorsunuz.

Konaklamanızı ayırtın
Pansiyonunuzu Hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve oteller için sürekli olarak en ucuz fiyatları iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamayın
Seyahat sigortası kapsamı sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı güvence altına alacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda ayrıntılı güvenlik. Geçmişte birçok kez kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti ve değeri sunan tercih ettiğim iş:

Güvenlik Wing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ekstra tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi rezerve etmeye hazır mısınız?
Seyahat ederken kullanabileceğiniz en iyi iş için kaynak sayfama göz atın. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyorum. Onlar sınıfın en iyisidir ve seyahatinizde onları kullanmak için yanlış gidemezsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post