10 Busan, Güney Kore’de yapılacak en iyi şey [önerilen turlarla]

Bu yerleri ziyaret ederek Busan’ın en iyisine sahip! Referans olarak hizmet edecek Güney Kore, Busan’da yapılacak şeyler listemizi okuyun.

Güney Kore hakkında konuşurken, anında Seul hakkında düşünebilirsiniz. Ülkenin başkenti olduğu için sizi suçlayamayız. Ama diğer yerlerini de keşfetmelisiniz. Ve en iyi örneklerden biri Busan. Burası popüler “Train to Busan” filminden duymuş olabilirsiniz.

Ve hayır, burada zombi yok, lol. Güney Kore’deki bu şehir, Kore kültürü, gelenek ve yaşam tarzı hakkında daha derin bir fikir edinmek isteyen turistlere sunacak çok şey var.

Fotoğraf TomScoffin CC tarafından 2.0so, Busan’a bir macera için iseniz, burada yapabileceğiniz olası şeyler hakkında bir rehber.

İlgili diğer makaleler:

Güney Kore, Nami Adası’na Seyahat Rehberi – Nasıl Gitilir ve Ne Yapmalı

20 Crash Landing Sizler Çekme Yerleri Neredeyse Tur [Güney Kore, İsviçre ve Moğolistan]

Filipinler pasaportunuzla Güney Kore turist vizesi için nasıl başvurulur

Güney Kore Kiraz Çiçeği Kılavuzu: Kiraz çiçeği görmek için Sokor’u ne zaman ziyaret etmelidir

3 Gün Seul DIY güzergahı: Seul, Güney Kore’de yapılacak en iyi şeyler

İçindekiler

Önerdiğimiz Güney Kore, Busan’da yapılacak en iyi 10 şey

1. Gamcheon Kültür Köyü’nü keşfedin
2. Haedong Yonggung Tapınağı tarafından sersemletilmeli
3. Haeundae Plajı’nda sakin
4. Taejongdae’de üretken bir gün geçirin
5. Beomeosa Tapınağı’nda yürüyüş
6. Gwangandageno Köprüsü’nde güzel bir akşam geçirin
7. Biff Meydanı’na düşene kadar alışveriş yapın
8. Busan kulesini ziyaret edin
9. Gwangbokro kültürünün ve moda caddesinin etrafında dolaşın
10. Yongdusan Park’ta çok sayıda fotoğraf çekiyor
11. Busan, Güney Kore’de konaklama bulun

Önerdiğimiz Güney Kore, Busan’da yapılacak en iyi 10 şey

1. Gamcheon Kültür Köyü’nü keşfedin

Fotoğraf: Laruse Junior CC BY-NC-ND 2.0Gamcheon Culture Village, ziyaret etmek çok ilginç bir yer. Köyün kendisi güzel ve burada gerçekten harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Burası aynı zamanda dolaşıp eski tarzı evleri, küçük müzeleri görmek için ideal bir yer ve bir kahve molası istiyorsanız, renkli boyanmış banliyölerin geri kalanına bakan bir yer bulabilirsiniz. Bu köy oldukça engebeli olduğu için buraya gitmeden önce rahat ayakkabılar giymeyi unutmayın.

Önerilen Tur: Özel Araba Şartı Özelleştirilmiş Şehir Turu

2. Haedong Yonggung Tapınağı tarafından sersemletilmeli

Fotoğraf, Cezzie901 cc tarafından 2.0

Busan’da çok pitoresk bir tapınak. Haedong Yonggng Tapınağı, Kore kültürünü ve tarihini deneyimlemek için ziyaret etmek için harika yerlerden biridir. Bu tapınağı benzersiz kılan şey sadece büyük boyutu değil, aynı zamanda tamamen güzel, çünkü okyanus dalgaları aşağıda çöküyor. Buraya gittikten sonra, şehrin koşuşturmacasından uzakta sakinlik ve huzur hissedeceksiniz.

3. Haeundae Plajı’nda sakin

Fotoğraf: Jens-Olaf Walter CC BY-NC 2.0A Plajı Güney Kore? Elbette var! Busan’daki Haeundae Plajı ziyaret etmek için bir yer. Plaj, Busan’ın lüks ucunda elverişli bir konumdadır. Sadece Haeundae istasyonuna inin ve yaklaşık 500 metre yürüyün ve bu güzel beyaz kum plajını bulacaksınız. Konumu nedeniyle, restoranlara, metro veya turist otobüs duraklarına kolay erişiminiz olabilir.

4. Taejongdae’de üretken bir gün geçirin

Fotoğraf: Theaucitron CC By-Sa 2.0
Taejongdae birkaç saat geçirmek için güzel bir parktır. Bu yerin sunabileceğinin sadece bir parçası olan yeşil ormanlar, kayalık plajlar, tapınaklar ve anıtlar göreceksiniz. Harika fotoğraf fırsatları için mükemmel bir açı ve konumunuz olacak. Buraya giderken, Tuna trenine binebilirsiniz, ya da yaklaşık 30 dakika boyunca yükselebilirsiniz. Ancak sonsuz adımlara rağmen, buraya gitmek tamamen buna değer.

Önerilen Tur: Tam Gün Şehir Turu

5. Beomeosa Tapınağı’nda yürüyüş

Fotoğraf: Kopretinka CC by-sa 2.0
Beomeosa Tapınağı, Güney Kore’de ziyaret etmek için önemli tapınaklardan biri olarak kabul edilir. Geumjeongsan Tapınağı üzerinden yürüyüş yaparak veya Beomeosa metro istasyonuna ulaşabilir ve daha sonra tapınağa 15 dakikalık bir otobüs yolculuğu yapabilirsiniz. Bu tapınağa, turuncu hattındaki trene Beomeosa İstasyonu (çıkış 5) tarafından kolayca erişilebilir. Çevrenin manzarası kesinlikle olağanüstü.

6. Gwangandageno Köprüsü’nde güzel bir akşam geçirin

Fotoğraf Tony Lin CC BY-NC-ND 2.0GWANGANDAGEGYO Köprüsü gün boyunca sıradan görünebilir, ancak gece boyunca tamamen güzel ve estetiktir. Işık şovu her gün saat 20: 00 ve 22: 00’de 5 dakika boyunca gerçekleşir. Köprüde yüzlerce LED ışığı kullanarak, burada güzel bir gece yürüyüşü yapabilirsiniz. Bu yere aşık olacağınızı garanti edebiliriz.

Önerilen Tur: Gece Bakış Noktaları Akşam Cruise ile Küçük Grup Turu

7. Biff Meydanı’na düşene kadar alışveriş yapın

Biff Square, markalı isimlerden markalı isimlere ve diğer yerlerde, özellikle kozmetik ve cilt bakım ürünlerinde bulunmayan bazı şeyler satın alacak çeşitli şeyler sunar. Ayrıca tonlarca dükkan bulabilirsiniz,null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Bir konaklamaBir konaklama

konaklama bulmaya çalışırken düşünmeniz gereken 4 şey, seyahat ederken seçilecek en önemli şeylerden biridir. Kalmak için bir yer seçerken, yer ve mevcut olanaklarla birlikte konaklama türü hakkında düşünmeniz gerekir. Oteller,