Corfu, Yunanistan’da yapılacak en iyi şey [Önerilen turlarla]

Yakında Corfu, Yunanistan’a seyahat etmeyi mi planlıyorsunuz? Önerilen turlarla Corfu’da yapılacak şeyler hakkındaki aşağıdaki fikirlerimizi okuyun!

Fotoğraf: Heino Elnionis on Plush
Yunanistan’daki bir başka müthiş ada Corfu. Buraya gittiğinizde, kültürel mirası arasındaki Venedik, Fransız ve İngiliz etkilerini anında göreceksiniz. Burası aynı zamanda Yunanistan’daki ilk üniversitenin kurulduğu yerdir. Birçok kilisesi için popüler olan Corfu, aynı zamanda birkaç UNESCO Dünya Mirası alanına ev sahipliği yapıyor. Adanın zengin tarihi ve çeşitli kültürü, burayı ziyaret etmenin nedenlerinden sadece birkaçı.

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Santorini, Yunanistan’da yapılacak en iyi şey [Önerilen turlarla]

5 gününüz Yunanistan’daki Girit adasında nasıl geçirilir

Atina’da 7 harika şey, Yunanistan

Girit’te sonsuza dek mutlu yaşayabilmemizin 5 nedeni Yunanistan!

DIY Seyahat Rehberi Serisi: Yunanistan’ı Keşfetmek 11 Gün

İçindekiler

Corfu, Yunanistan’da yapılacak en iyi şeylerin listesi

1. Paleokastritsa Manastırı
2. Corfu eski şehir
3. Vlacherna Manastırı
4. Paleokastritsa Plajı
5. Kanal D’Amour
6. Liston
7. Old Fortress Corfu
8. Sidari Plajı
9. Agios Georgios Plajı
10. Angelokastro
11. Corfu, Yunanistan’da konaklama bulun
Corfu’da nerede kalır, Yunanistan Hotel
Lüks otel

Londra’dan Corfu, Yunanistan’a nasıl gidilir

Corfu, Yunanistan’da yapılacak en iyi şeylerin listesi

1. Paleokastritsa Manastırı

Fotoğraf, Sander Hoogendoorn CC tarafından 2.0
Sonuç olarak adada çok tanınmış bir manastır. Ama buradaki ziyaret değerli. Manzara müthiş ve aynı zamanda zeytinyağı, şarap, sabunlar ve reçeller gibi bölgesel ürünler alabileceğiniz harika bir manastır dükkanı var. Paleokastitsa Manastırı barış bulmak için bir yerdir.

Önerilen Tur: En İyi Corfu Özel Minibüs Turu

2. Corfu eski şehir

Rad Ana tarafından Fotoğraf Çıkarma
Corfu kasabası bir gün içinde iyi keşfedilebilir ve birçok insan hareket halindeyse bile oldukça rahatlatıcı yerler bulabilirsiniz. Bir dükkanın olmadığı sokaklara dönüşün. Yunan alkollü içecekler, zeytin ahşap ürünleri ve kıyafetler bulmaya çalışıyorsanız, bunları burada bulacaksınız.

Önerilen Tur: Corfu Town: Rehberli Yürüyüş Gezisi ve Yerel Yemek Tadımları

3. Vlacherna Manastırı

Fotoğraf: Alexander Mils on Plush’da
Manastır küçük bir adada ve Corfu’nun kartpostal görünümü. Oradan yaklaşan uçaklara yakınlıktan da hayran olabilirsiniz. Fotoğrafçılar için, Corfu’daki en popüler “kartpostal idil” ve hem adayı hem de karşı anakarayı yakalamak için mutlak bir zevk.

Önerilen Tur: Özel Corfu ve Achillion Sarayı Turu

4. Paleokastritsa Plajı

Fotoğraf: Corfu Diary on Plush
Bu, berrak su ile çok küçük bir plaj. Burada güneşlenebilir veya şnorkelle yüzmeye gidebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda mağaralara özel bir tekne gezisi de deneyebilirsiniz. Eğer kristal berraklığında su, güzel koylar ve rahatlamak için bir yer bulmaya çalışıyorsanız, burası sizin için yer.

Önerilen Tur: Paleokastritsa ve Corfu Old Town Özel Turu

5. Kanal D’Amour

Fotoğraf, Trip & Travel Blog CC tarafından 2.0
Kanal d’Amour, Sidari/Peroulades’in ana cazibesidir. Kısmen turkuaz mavi su, plajın çoğunlukla küçük kumlu bir bölümü, muhteşem kaya oluşumları ve sığ su ile çok sayıda küçük, pitoresk koylar var.

6. Liston

Fotoğraf: Dimitris Kamaras CC 2.0
Liston, birkaç restoran, bar ve kafe ile çok güzel bir mimari. UNESCO Dünya Mirası sitesidir. Geri gezinti boyunca gezinebilir ve çevreye hayran olabilirsiniz. Birçok kafe nedeniyle bir kahve ile geri dönme konusunda müthiş fırsatlarınız var. Kerkira’nın tarihi kısmı ondan uzak değil.

Önerilen Tur: Corfu Kasabası: Şarapla Akşam Kılavuzlu Gezi

7. Old Fortress Corfu

Fotoğraf: Mikuláš Prokop
Buraya çıkmaya değer. Özellikle fotoğraf çekmek isterseniz. Kalesi kendisi harika ve son derece büyük ve çok sayıda seviyeye sahiptir. Manzara inanılmaz, etrafındaki tüm şehri denize ve anakaraya çok uzakta görebilirsiniz. Ayrıca şehrin tatilcisi koşuşturmacasından kaçmak için iyi bir fırsattır.

Önerilen Tur: Corfu Town: Rehberli Yürüyüş Gezisi ve Yerel Yemek Tadımları

8. Sidari Plajı

Fotoğraf: Paul Stephenson CC 2.0
Merkeze yakın olan Sidari Ana Plajı, özellikle sığ olduğu ve denize oldukça uzak durabileceğiniz için özellikle çocuklar için uygundur. Corfu’daki diğer koyların aksine, buradaki kumlu plaj ince tanelidir ve mevsime bağlı olarak güneşlenme için idealdir veya yüzme için idealdir.

Önerilen Tur: Corfu: Özel Özel Tur

9. Agios Georgios Plajı

Fotoğraf: Sergei Gussev CC 2.0
Güney tarafında, Agios Georgios’a girdiğinizde bu plaj önemlidir ve can sıkıcı motorlu tekneler olmadan yüksek mevsimde bile aşırı kalabalık değildir. Su ayrıca çocuklar ve kızılmayan insanlar için uygun olan sakindir.

10. Angelokastro

Fotoğraf: Honza Soukup CC 2.0
Angnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Bir konaklamaBir konaklama

konaklama bulmaya çalışırken düşünmeniz gereken 4 şey, seyahat ederken seçilecek en önemli şeylerden biridir. Kalmak için bir yer seçerken, yer ve mevcut olanaklarla birlikte konaklama türü hakkında düşünmeniz gerekir. Oteller,