Marakeş Seyahat Rehberi: Bütçe Planı Güzergahı, Yapılacak Şeyler

Fas’a seyahat ediyorsanız, işte DIY MARRAKECH seyahat rehberi blogumuz! Bu, otellerin yanı sıra oteller, turlar ve ulaşım hakkında temel öneriler sunmaktadır. Aynı şekilde, size günde neler yapabileceğiniz konusunda bir kavram sağlamak için örnek bir DIY Marakeş programı sunduk. Referans olarak uymak veya kullanmakta tamamen özgür hissedin. Zevk almak!

Çok ilk bakışta değildi, kesinlikle.

Marakeş ile olan ilişkim bir film olsaydı, büyüleyici bir komedi olurdu. Kategorideki birçok film gibi, Marakech’in yanlış ayağa kalkmasının yanı sıra benimle başlayacaktı. Gece yarısından hemen önce şehrin Medine’de gösterdim ve kalacağım yeri bulamadım. Şehirde yaygınlaşan her türlü dolandırıcıların tamamen bilincinde olan, yardım etmek için sağlanan ve sağlanan herkesin görmezden geldim. Ancak bu Medine bir labirent. Çok karmaşık, aynı zamanda karmaşık. Sanki haritalar burada işe yaramıyor, sanki bu konum büyük bir karışıklık alanı gibi. Birkaç satıcıdan talimatlar istedikten sonra bile, hala keşfedemeyebilirim.

Reddetmeme rağmen, bir bölgesel beni hedefime yürümede ısrar etti. Bununla ilgili zayıf bir his aldım, ancak tam bir seyahat gününden geliyordu – İstanbul’dan geldim, Amsterdam’da bir mola aldım, Kazablanka’ya indim ve sonra treni Marakeş’e götürdüm – sağladım. . Ona çok küçük olmayan bir miktar ödememi istedi. Marakeş’te ve ben zaten dolandırılmıştı.

Ama birçok hikayede olduğu gibi, kendimi yavaş yavaş şehirde olduğu gibi keşfettim. Sonunda olduğu gibi, kendimi terk etmeyebilirim.

Bu kılavuzda ne kapsıyor?

Marakeş’i anlamak
Marakeş’i görmek için en iyi zaman
Vizesiz Fas
Marakeşmana’ya Fas’a Nasıl Gidilir
Medine’ye Marakeş Uçuş Terminali
Marakeş Medine’ye Kazablanka Uçuş Terminali

Fas’ta Tren Seyahati
Çok daha fazla marakech otelleri için marakeşte nerede kalmalı

Marrakecharrakech yemek turunda nerede yenir
Kafe saati

Marrakechjemaa El-Fnaa’da performans gösterilecek şeyler
Koutoubia Camii
Saadian mezarları
Ben Youssef Madrasa
El Badi Sarayı
Sikiş

Marrakechessaouira Günü Turundan Turlar
Ouarzazate ve Aït Benhaddou Günü Turu
Sahara Çöl Turları

Marakeş dolandırıcılığı
Örnek güzergahı
Kötü gezgin için diğer öneriler
YouTube hakkında daha fazla öneri ⬇ates ⬇️⬇ musun yayınlar:

Marakeş’i anlamak

Marakeş (veya Marakeş) Fas’ın finansmanı veya en büyük şehri değildir, ancak turistler arasında en önemli olanıdır. Sadece 2017’de 2,5 milyondan fazla ziyaretçiyi memnuniyetle karşıladı. Çekiciliği bir dizi faktörün bir ürünüdür. “Red City” lakabını kazanan pas renkli Medine, UNESCO Dünya Mirası sitesidir. Aynı şekilde, Atlas Dağları’nın güney eteklerinin kuzeyinde bulunan ve Sahra Çölü’nün kenarına oldukça yakın olmayan ülkenin son derece kalbinde. Merkezi yeri, Medine, Kazablanka ve Essaouira gibi diğer destinasyonlar için uygun bir atlama noktası haline getiriyor.

Bilmeniz Gereken Diğer Bilgiler:

Dil: Arapça, Fas’ın resmi dilidir. Marakeş’te, yaygın olarak konuşulan Arapça, Fransız dilinden büyük ölçüde etkilenen Fas Arapça lehçesi “Darija” dır. Fransızca da yaygın olarak konuşulur. Birçok endikasyon Arapça ve Fransızca olarak yazılmıştır. Ancak endişelenmeyin. Karşılaşacağınız insanların çoğu – otel personeli, satıcılar, görevliler – büyük olasılıkla İngilizce konuşuyor.

Para birimi: Fas dirhem (Mad, DH). Sadece ülke içinde işlem görebileceğini ima eden bir “kapalı para” dır. MAD 10, 1.06 ABD Doları, 0,9.

Ödeme Modları: Birçok kuruluş para ödemesini seçer. Bununla birlikte, orta menzilden üst düzey otellerin yanı sıra restoranlar kredi derecelendirme kartı işlemlerini kabul eder.

ATM: Çok sayıda ATM, Visa, MasterCard veya Cirrus logoları olduğu sürece yabancı kartları kabul ediyor. Varsayılan olarak birçok makinenin Fransızca olduğunu keşfettim. Bazılarının İngilizce çevirileri var.

Elektrik Bilgisi: Ortak Voltaj, 220V; Yaygın frekans, 50Hz. C tipi ve E soketleri.

Marakeş’i görmek için en iyi zaman

Aralık – Mayıs. Marakeş tüm yıl boyunca turistlerle patlıyor, ancak Aralık ayından Mayıs ayına bir nedenden dolayı yüksek mevsim. Gezi için en uygun hava durumu olan dönemdir. Güneş parlak bir şekilde parlarken bile, büyük hava kontrolü rahatlatır. Özellikle, Aralık-Şubat sıcaklıkları özellikle geceleri soğuk seviyelere düşebilir. Ancak, kalabalıklar Noel’de ve Marakeş Grand Prix’sine giden günleri kalınlaştırıyor.

Haziran -Ağustos, Marakeş’in cızırtı olduğu zamandır. Yaz zamanı gün ortasında çok sıcak, pratik olarak dayanılmaz olabilir. Konuştuğumuz yerliler, Starks’ın kış olduğu kadar yaz mevsiminden de korkuyor. Yine de, oldukça dolu kalıyor. Bu dönemde gitmeye yardımcı olamıyorsanız,Gün ortası ve saat 15.00 arasında güneşte kendinizi nemlendirin.

Eylül -Kasım, Bütçe Planı Gezginleri için uygun, sıcaklıkların ve otel oranlarının düştüğü zamandır!

Vizesiz Fas

70’den fazla ülkenin ve bölgelerin vatandaşları vize olmadan Fas’a gidebilir. Birçoğu – Filipinler, Malezya, Endonezya, Kanada, Avustralya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin tüm üyeleri gibi – 90 gün kadar kalabilir. Singapur pasaport sahipleri 30 güne kadar kalabilirler.

İşte Wikipedia listesinin hızlı bir görüntüsü.

Bu cömert vize politikası Fas’ı uygun bir tatil yeri haline getiriyor.

Marakeş’e nasıl ulaşılır

Marrakech’in kendi havaalanı olan Marakeş Menara Havalimanı, Medine’den yaklaşık 15-25 dakika uzaklıkta bulundu. Şehri esas olarak Kazablanka, Doha’nın yanı sıra Amsterdam, Viyana, Madrid, Londra, Paris, Cenevre, Frankfurt, Brüksel, Kopenhag ve Barcelona gibi Avrupa şehirlerine bağlar.

Bununla birlikte, ücretler genellikle Marakeş’e doğrudan uçuşlar için daha büyük Kazablanka havaalanına göre daha yüksektir. Bu nedenle, çok sayıda backpacker bunun yerine Kazablanka’ya uçmayı ve sadece Marakeş’e trenle seyahat etmeyi seçiyor.

Manila’dan Fas’a

Manila’dan geliyorsanız, rastgele gözümüz Körfez Air’in (Bahreyn’de durakla) ve Etihad (Abu Dabi’de durakla) en düşük ücretleri sunuyor! Keşfettiğim en uygun fiyatlı, Etihad üzerinden Çarşamba Kazablanka’ya uçuşlardır, bu da sadece 696 USD (37.000 PHP) gidiş dönüşünün yanı sıra vergiler ve ücretler dahil. Bir yöntem sadece USD349’dur (Php18.500).

Medine’ye Marakeş Uçuş Terminali

Doğrudan Marakeş’e uçmayı tercih ederseniz, rezervasyonu yaptığınız otelin uçuş terminali toplama hizmeti sağlayıp sağlamadığını inceleyin. Bu, daha önce de belirttiğim gibi, büyük bir kırmızı labirent olan Medine’nin içindeyse, özellikle pratiktir. Eğer ilk kez burada ve riad’ınız Medine’nin derinliklerinde ise, kaybolacaksınız. Uçuş terminali transferi sunarlarsa, o zaman iyi, bu endişe duyulması gereken bir şeydir.

Aksi takdirde, toplu taşıma araçlarını alın. İki seçeneğiniz var: taksi veya otobüs.

Otobüs ile. Şehir merkezine ulaşmak için daha ucuz, çok daha pratik bir yöntem. 19 #19. 06: 15’ten 21: 45’e kadar her 30 dakikada bir var. Medine’deki Jemaa El FNA’ya yakın olan Koutoubia Camii’nde durur. Ücret: 30dh tek yön veya 50dh gidiş dönüş. Sadece ödeyin ve biletinizi sürücüden alın.

Taksiyle. Daha hızlı seçenek. Terminalden ortaya çıkar çıkmaz, dikkatinizi çekmeye çalışan aşırı şoförler tarafından karşılanırsınız. Ücret: Petit Taksi (3 Pax’a kadar), 70dh; Grand Taksi (6pax’a kadar), 100dh. Maliyeti bölmek için diğer turistleri gösterebilirsiniz. Ne yazık ki, şoförlerin sayısı sürekli olarak ekstra ücret talep edecekler, bu yüzden otobüs, daha yavaş olsa da çok daha sorunsuz.

Bu arada, havaalanından ayrılmadan önce biraz paranız olduğundan emin olun. Terminalin içinde döviz kabinlerinin yanı sıra dört ATM de vardır.

Marakeş Medine’ye Kazablanka Uçuş Terminali

Bunun yerine Kazablanka’ya uçmayı seçerseniz, Marakeş’e havaalanından tam olarak nasıl ulaşılacağı. Uçuş terminalinin tipik olarak Fransızca’da Aeroport Med V olarak adlandırıldığını unutmayın.

Uçuş terminali terminal binasının bodrum katındaki uçuş terminali tren istasyonuna gidin.

Ayrı olarak 2 bilet satın alın: biri uçuş terminalinden Casa-Voyageurs istasyonuna ve diğeri Casa Voyageurs’tan Marakeş’e. Uçuş terminalinden Marakeş’e yapılan tüm trenler Casa Voyageurs istasyonunda değişmeyi içerir, ancak aynı anda havaalanı-Marrakech biletleri rezervasyonu yaparsanız, tren seçenekleriniz sınırlı olacaktır. Bunları ayrı ayrı rezerve etmek, size çok yönlülük sağlayacak ve sürüşler arasında yeterli transfer süresine sahip olduğunuzu garanti edecektir.

Casa Voyageurs istasyonuna trene bin. Seyahat süresi: 32 dakika. Ücret: 60dh, çok birinci sınıf; 40dh, ikinci sınıf.

Casa Voyageurs istasyonunda Marakeş’e bağlı treninize transfer. Bazen, son dakikada rutin ve platform proje modifikasyonunun, bu nedenle ileriye doğru treninize binmeden önce platformun genel ekranlarını iki kez incelediğinizden emin olun. Seyahat süresi: 3,5 saat. Ücret: 148dh, çok birinci sınıf; 95dh, ikinci sınıf.

Marakeş istasyonunda yanar.

Taksi al. Oteliniz Medine içindeyse, Jemaa El FNA’ya bırakılmasını isteyebilirsiniz. Ücret sadece 20dh. Son derece yakın! Bazı şoförler sizi daha yüksek bir ücret almayı teklif etmeye çalışacak, ancak 20dh’de sıkıca ısrar ediyor. Ben de öyle yaptım.

Fas’ta Tren Seyahati

Fas’ta trenle seyahat etme hakkında bazı notlar.

Birinci sınıf vs ikinci sınıf. Fas’taki trenler, birbirleriyle uğraşan iki satırla gezgin bölmelere ayrılır. (Hogwarts Express’i düşünün!) Birinci sınıf bölmeler çok daha rahattır ve 6 PAX kadar sığabilir. Her birinci sınıf gezgin, rezerve edebileceğiniz atanmış bir koltuk numarası vardır. İkinci sınıf bölmeler o kadar sığabilir8 Pax ve koltuklar ilk gelen ilk hizmet bazında.

Boş bir koltuk bulun. İkinci sınıf tren arabalarında, insanlar arabalar arasındaki bölgede dururken bile boş koltuklar olabilir. Kazablanka-Marrakech’imiz için ikinci sınıf bir biletimiz vardı. Kapının yakınındaki alan yolcularla dolu olduğundan, bölmelerin dolu olduğunu varsaydık. Yerlilerden biri de turist olduğumuzu keşfetti ve hedefimizin ne olduğunu sordu. Marrakech’i söylediğimizde, içeri girmemiz ve bir koltuk keşfetmemiz gerektiğini belirttiler. Bizim sürpriz yanı sıra, tamamen ücretsiz koltuk çok büyük şeyler vardı! Görünüşe göre, sadece birkaç duraktan sonra indikleri için orada duruyorlardı.

Çoğu endikasyonun yanı sıra etiketler Arapça veya Fransızca. Genellikle İngilizce çevirileri yoktur. Evet, hatta bilet makineleri. Fransızca derslerim olduğundan, Fransızca’da temel seyahat kelimelerini kavrayabileceğim için şanslıyım. Bu nedenle, seyahatinizden önce Google Equate uygulamasını indirin ve çevrimdışı Fransızca çevirileri kaydedin.

Marakeş’te nerede kalmalı

Kalabileceğiniz üç ana alan vardır: Medine, Ville Nouvelle ve şehrin etekleri. Eşekler büyük, çağdaş otellerin bulunduğu yerdir. Ville Nouvelle, aka Gueliz, orta menzilli otellere sahiptir. Medine, pazarların, restoranların ve “Riad” olarak adlandırılan bir labirenttir.

Bir riad, ortada bir avlu veya bahçeye sahip geleneksel bir Faslı evdir. Medine, küçük dükkan otelleri olarak yeniden tasarlanan bu riadların büyük fırsatlarına sahiptir. Ben sadece bir deneyimden beri değil, ancak aynı şekilde birçok tarihi cazibe yerleri olduğu için aynı şekilde bir şekilde kalmayı öneririz.

Biz Riad Les 2 port kaldı. Bu bizim ilk tercih değil, ancak bizim gezi gerçekten organize değildi bu yüzden biz son dakikada rezervasyonu. Çok sayıda riad alanı yoktu. Ancak biz keyifli şaşırdık! Medine birçok riad gibi, bulmak biraz zor oldu, ancak bizim kalmak genel olarak olağanüstü. Alan temiz, yanı sıra personel kesinlikle dostça yanı sıra yardımcı oldu.

Riad les 2 port
İşte Agoda Reviews tarafından yerleştirilen en iyi riad seçenekleri.

Riad Konouz. Oranları ve kullanılabilirliği denetleyin.

Dar Daoud. Oranları ve kullanılabilirliği denetleyin.

Çatı katı hostel. Oranları ve kullanılabilirliği denetleyin.

Mozaik Hostel. Oranları ve kullanılabilirliği denetleyin.

Backpackers Grapevine Hostel. Oranları ve kullanılabilirliği denetleyin.

Boho 27 Hostel Marakeş. Oranları ve kullanılabilirliği denetleyin.

Çok daha fazla Marakeş otelini arayın

.

Marakeş’te nerede yenir

Rehberimiz Youssef ve yeni arkadaşlarımız
Başlangıçta çok memnun değildim. Kimyonun yanı sıra tarçın, terk ettiğim sadece iki baharat ve her ikisi de Fas mutfağında gerekli. Jemaa el-fnaa’yı çevreleyen restoranlar da en iyi şekilde tipiktir ve bazılarının turistlerden yararlandığı anlaşılmaktadır.

Marakeş de restoran dolandırıcılığı için de kötü şöhretli. Turistleri şarj eden bazı restoranların menüde olduğundan çok daha fazla veya daha sonra masrafları ortaya çıkaracak “ücretsiz mezeler” sunan raporlar var. Yani evet, o kadar heyecanlı değildim.

Ama bir yemek turuna katılır katılmaz hızla değişti. Bu gezide verdiğimiz en iyi karardı.

Marakeş Yemek Turu

Marakeş yemek gezileri Medine çevresinde bir akşam sokak yemek gezisi düzenler. Bir yemek yerinden diğerine atlayarak dört saatlik bir yürüyüş. Restoranların adını yakalamadım, ancak aşağıda tamamen sevdiğimiz yemekler:

Tanma. Terim, urn şeklindeki kil kabını ve içinde pişirilen güveç anlamına gelir. Ülkenin geri kalanı Tajine için anlaşılırken, özel olarak Marakeş, saatlerce fırın pişirilmiş bir kuzu güveç olan Tangia’larıyla gurur duyuyor. Bu, dünyanın bu bölgesinde damakımı süsleyen en iyi tatlandıran kuzu. Aynı restoranda, koyun kafasına servis edildik ve grubumuzun özellikle gözleri tatmak için döndüğünde bir endişe unsuru anı vardı. (O kadar maceracı değilseniz bundan tamamen kaçınabilirsiniz.)

Hout Quari. Sardine sandviç kavramı gerçekten iştah açıcı değil, ancak bu şaşırtıcı derecede nefis. Medine’nin derinliklerinde mütevazi bir duraktan bizimkilerimiz vardı.

Kuskus tfaya. Hayatımda sahip olduğum en iyi kuskus. Bölgede kuskusun annesi olarak anlaşılan bir kadının evine götürüldük. Kuskus bugün Fas restoranlarında tipik bir ürün olmasına rağmen, tipik olarak kuskus Cuma günleri hane halkındaki kadınlar tarafından hazırlanmaktadır. Geleneksel yöntemleri kullanarak hazırlık tüm gün sürer. Et yok, sadece sebzeler, tfaya veya karamelize soğan.

Biz bir zeytin durak, bir tatlı ev ve geleneksel bir çörek kiosk gibi bir dizi başka durak vardı, ancak yukarıdaki üçü akşamın gerçek olayları vardı.

Bu geziyi Marakeş’teki ilk akşamınızda yapın Bir yeri seviyorsanız, y

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Grenada halkıGrenada halkı

Grenada hakkında 10 büyüleyici şeyler, nefes kesici derecede zengin bir iç mekan, güzel plajlar ve lezzetli yiyeceklerle kutsanmış güzel bir adadır. Ancak burada insanlar lezzet adasını bu kadar benzersiz kılan